1,5 procenta podatku – poznaj prosty sposób na pomaganie

Polacy są bardzo empatycznym narodem. Około połowa z nich każdego roku bierze udział w akcji dobroczynnej, dzięki której do instytucji dobroczynnych trafiają ogromne sumy. To wszystko zasługa pozornie niewielkich wpłat, które pochodzą z akcji 1,5 procenta podatku. Chcesz dołączyć do pomagających? Nic prostszego! Wybierz organizację pożytku publicznego, która ma otrzymać Twoje wsparcie i koniecznie zapisz jej numer KRS w formularzu podatkowym. Przekonaj się, jakie to proste!

1,5 procenta podatku – komu można go przekazać?

Do kogo trafiają pieniądze zebrane w akcji 1,5 procenta podatku? Otrzymują je organizacje pożytku publicznego, czyli te instytucje, które powstały dla społecznego dobra, a nie dla zysku. Mają one różne obszary działania. Jedne wspomagają rehabilitację i leczenie osób chorych oraz niepełnosprawnych, inne walczą z ubóstwem i bezdomnością. Znajdą się również takie organizacje, które skupione są na pomocy zwierzętom. Twój wkład w zbiórkę zostanie przekazany tej organizacji, którą wskażesz wypełniając formularz podatkowy. Możesz więc wspomóc inicjatywę, która jest Ci w jakiś sposób bliska. Co więcej, jeśli zechcesz, żeby Twoje 1,5 procenta powędrowało do konkretnego podopiecznego danej fundacji, również masz taką możliwość. Wówczas musisz wypełnić także rubryczkę „cel szczegółowy”. Zdecydowanie warto poznać losy osób, którymi opiekują się organizacje pożytku publicznego i dokonać przemyślanego wyboru.

1,5 procenta podatku – przekażesz go w minutę!

Bez względu na to, czy rozliczasz się przez internet, czy też wypełniasz PIT w wersji papierowej, przekazanie 1,5 procenta podatku nie zajmie Ci dużo czasu. Czego potrzebujesz? Musisz wyliczyć sobie kwotę, którą przekazujesz i poznać numer KRS organizacji pożytku publicznego, którą wesprzesz. Użycie kalkulatora oraz szybkie wyszukiwanie w internecie powinny załatwić sprawę. Następnie wpisujesz kwotę i KRS w odpowiednie rubryki i to wszystko! Więcej przeczytasz tutaj https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Sprawdź stronę i poznaj powody, dla których warto pomagać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *