Biżuteria srebrna z lapis lazuli – noś ją z dumą

Czasem nawet drobne akcesoria mogą odmienić całą stylizację. Doskonale wiedzą o tym panie, które lubią bawić się modą. Biżuteria od lat służy do podkreślania urody i dodawania szyku podczas ważnych uroczystości. Niegdyś efektowne wisiory nosili tylko najbogatsi, zaś teraz biżuteria jest dostępna dla każdego i możemy śmiało zakładać ją na co dzień. Jak więc wybrać naszyjnik, który najlepiej odda naszą charyzmę? Coraz więcej osób interesuje się naturalnymi kamieniami, którym niektórzy przypisują magiczne moce. Doskonałym tego przykładem jest lapis lazuli. Zobacz, jak biżuteria srebrna z tym kamieniem może zdobić Ciebie!

Lapis lazuli – niezwykły kamień

Lapis lazuli był znany już w starożytnym Egipcie. Egipcjanie uważali, że kamień ma zdolność do aktywowania czakry trzeciego oka. Miał on zwiększać świadomość jego posiadaczy oraz wzmacniać ich zdolności intelektualne. Czy starożytni Egipcjanie się mylili? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach wciąż mnóstwo osób wierzy w magiczne właściwości kamieni. Uważa się, że biżuteria srebrna z lapis lazuli może sprowadzać prorocze sny lub wizje. Kamień ma zwiększać empatię, pomagać odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania egzystencjalne oraz wzmacniać kreatywność. Jeśli chodzi o właściwości lecznicze, lapis lazuli powinien łagodzić bóle menstruacyjne oraz leczyć choroby tarczycy.

Biżuteria srebrna z lapis lazuli – niebieskie piękno

Biżuteria srebrna z lapis lazuli jest chętnie wybierana nie tylko z uwagi na magiczne właściwości. Dużym atutem kamienia jest bowiem niepowtarzalny wygląd. Możesz zobaczyć, jak się prezentuje na stronie https://misarte.com.pl/pl/c/Lapis-lazuli/65. Głęboka, niebieska barwa skradła serca wielu miłośniczek stylowej biżuterii. Czym intensywniejszy jest kolor, tym minerał jest bardziej ceniony. Niektórzy producenci wykorzystują to, oferując sztucznie wytwarzany lapis lazuli, uzyskiwany poprzez barwienie szkła. Na szczęście można łatwo rozpoznać naturalny kamień, poddając go działaniu promieniowania ultrafioletowego. Prawdziwy lapis lazuli zacznie wtedy świecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *