Resident Evil – co to za gra?

„Resident Evil” to bardzo znana seria gier typy survival horror. Sama główna seria posiada wiele części. Wszystkie odsłony posiadają motyw wirusa mutującego ludzi i zwierząt, olbrzymich potworów i bardzo trudnych przeciwników.

Charakterystycznymi cechami są mały ekwipunek, wygórowany poziom trudności i długie walki z bossami. Wielu bohaterów jest znany twarzami i pojawia się w kilku odsłonach.

Resident Evil 1-3

Części RE 1-3, 0 i „Code Veronica” są najstarszymi odsłonami o statycznej kamerze i mrocznym klimacie. Każdy z nich posiada remake. W RE 1 i 2 jest możliwość przejścia dwoma postaciami, które w nieznacznym stopniu różnią się od siebie i w nieznacznym stopniu inaczej przechodzą historię. W 3 części jest tylko jedna postać grywalna. W części RE 0 można zmieniać postacie podczas rozgrywki, a w RE: Code Veronica mamy dwie postacie, którymi na przemian gramy.

Resident Evil 4

RE 4 przenosi się w inne klimaty i posiada jednego bohatera. Niektóre fragmenty należy przejść postacią drugoplanową. W tej części zrezygnowano ze statycznej kamery, ale jest możliwość handlu.

Resident Evil 5 i 6

RE 5 i RE 6 są grami wieloosobowymi. Można przejść je samemu lub z przyjacielem. Te części skupiły się bardziej na akcji niż klimacie grozy. RE 5 jest zrobiona w klimatach afrykańskich, a RE 6 składa się z 4 przeplatających się historii.

Resident Evil 7

RE 7: Biohazard i RE Village wyróżniają się od poprzednich części. W obu odsłonach gramy z perspektywy pierwszoosobowej i wcielamy się w postać Ethana Wintera. Do gier powrócił przyprawiający o dreszcze klimat, a poziom trudności nadal jest wysoki. W najnowszej odsłonie (Village) powróciła możliwość handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *