Surowce kosmetyczne – naturalne produkty powracają do łask

Branża kosmetyczna w ostatnich latach należy do najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Duża konkurencja na rynku zmusza producentów do ciągłej pracy nad formułami i używania nowych surowców. Ostatnio można zaobserwować trend na stosowanie naturalnych kosmetyków. Konsumenci chętniej wybierają produkty pozbawione chemii i oparte na działaniu dobrze znanych ekstraktów z roślin.

Naturalne surowce kosmetyczne – jaki wpływ mają na skórę?

Kosmetyki naturalne najczęściej bazują na surowcach roślinnych. Pozyskiwane są z roślin bogatych w substancje aktywne, jak mikro- i makroelementy, witaminy, związki fenolowe oraz aminokwasy. Istotnym składnikiem preparatów do twarzy, ciała i włosów są także roślinne komórki macierzyste, czyli dokładnie ekstrakty z wnętrza roślinnych komórek macierzystych. Wspomagają one stymulację wzrostu ludzkich komórek, za sprawą zdolności do nieograniczonych podziałów. To dla skóry zastrzyk cennych substancji odżywczych, które powinny pozytywnie wpłynąć na jej kondycję.

W pielęgnacji skóry bardzo ważna jest ochrona jej mikrobiomu. Kosmetyki myjące powinny być delikatne. Najlepiej, gdy chronią także przed światłem niebieskim i promieniowaniem emitowanym przez ekrany urządzeń elektronicznych. Aby produkty posiadały takie właściwości, producenci najczęściej dodają do nich algi oraz ekstrakty z kakaowca.

Surowce kosmetyczne nie działają na skórę, tylko zmuszają ją do działania. Właśnie to sprawia, że skóra szybciej się regeneruje, jest gładka i jędrna. Niektóre z nich mogą nawilżać, inne ograniczać wydzielanie sebum. Duża dostępność surowców kosmetycznych pozwala producentom komponować odżywcze formuły odpowiadające poszczególnym potrzebom konsumentów.

Jakie surowce kosmetyczne wykorzystywane są w branży beauty?

Surowce kosmetyczne nadają produktom określone parametry. A to za sprawą unikatowych właściwości, jakie zawierają. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane do produkcji najróżniejszych preparatów do pielęgnacji ciała. Producenci kosmetyków najczęściej korzystają z emulgatorów, emolientów i środków powierzchniowo czynnych. Bardzo ważną rolę w branży pełnią też woski i wazeliny. Z kolei do naturalnych produktów najczęściej dodawane są oleje roślinne. Do najpopularniejszych olejów stosowanych w branży beauty należy olej marula, olejek arganowy, olej z pestek moreli, olej z awokado oraz ze słodkich migdałów. Ofertę dystrybutorów dodatkowo uzupełniają masełka, jak masło shea czy kakaowe. Znane są one z wyjątkowych właściwości ochronnych i nawilżających. Do popularnych kosmetyków dodawana jest także lanolina lub lecytyna.

Listę surowców kosmetycznych, z jakich najczęściej korzystają producenci, można łatwo znaleźć, chociażby wchodząc na stronę jednego z dystrybutorów. Na przykład tutaj https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/ dostępna jest bogata oferta surowców o właściwościach pożądanych w branży. Warto przyglądać się również etykietom. Wiedząc, jak działają poszczególne składniki, łatwiej dobrać produkt, który będzie odpowiadał potrzebom danego typu cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *