Surowce kosmetyczne – naturalne produkty powracają do łask

Branża kosmetyczna w ostatnich latach należy do najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Duża konkurencja na rynku zmusza producentów do ciągłej pracy nad formułami i używania nowych surowców. Ostatnio można zaobserwować trend na stosowanie naturalnych kosmetyków. Konsumenci chętniej wybierają produkty pozbawione chemii i oparte na działaniu dobrze znanych ekstraktów z roślin.

Naturalne surowce kosmetyczne – jaki wpływ mają na skórę?

Kosmetyki naturalne najczęściej bazują na surowcach roślinnych. Pozyskiwane są z roślin bogatych w substancje aktywne, jak mikro- i makroelementy, witaminy, związki fenolowe oraz aminokwasy. Istotnym składnikiem preparatów do twarzy, ciała i włosów są także roślinne komórki macierzyste, czyli dokładnie ekstrakty z wnętrza roślinnych komórek macierzystych. Wspomagają one stymulację wzrostu ludzkich komórek, za sprawą zdolności do nieograniczonych podziałów. To dla skóry zastrzyk cennych substancji odżywczych, które powinny pozytywnie wpłynąć na jej kondycję.

W pielęgnacji skóry bardzo ważna jest ochrona jej mikrobiomu. Kosmetyki myjące powinny być delikatne. Najlepiej, gdy chronią także przed światłem niebieskim i promieniowaniem emitowanym przez ekrany urządzeń elektronicznych. Aby produkty posiadały takie właściwości, producenci najczęściej dodają do nich algi oraz ekstrakty z kakaowca.

Surowce kosmetyczne nie działają na skórę, tylko zmuszają ją do działania. Właśnie to sprawia, że skóra szybciej się regeneruje, jest gładka i jędrna. Niektóre z nich mogą nawilżać, inne ograniczać wydzielanie sebum. Duża dostępność surowców kosmetycznych pozwala producentom komponować odżywcze formuły odpowiadające poszczególnym potrzebom konsumentów.

Jakie surowce kosmetyczne wykorzystywane są w branży beauty?

Surowce kosmetyczne nadają produktom określone parametry. A to za sprawą unikatowych właściwości, jakie zawierają. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane do produkcji najróżniejszych preparatów do pielęgnacji ciała. Producenci kosmetyków najczęściej korzystają z emulgatorów, emolientów i środków powierzchniowo czynnych. Bardzo ważną rolę w branży pełnią też woski i wazeliny. Z kolei do naturalnych produktów najczęściej dodawane są oleje roślinne. Do najpopularniejszych olejów stosowanych w branży beauty należy olej marula, olejek arganowy, olej z pestek moreli, olej z awokado oraz ze słodkich migdałów. Ofertę dystrybutorów dodatkowo uzupełniają masełka, jak masło shea czy kakaowe. Znane są one z wyjątkowych właściwości ochronnych i nawilżających. Do popularnych kosmetyków dodawana jest także lanolina lub lecytyna.

Listę surowców kosmetycznych, z jakich najczęściej korzystają producenci, można łatwo znaleźć, chociażby wchodząc na stronę jednego z dystrybutorów. Na przykład tutaj https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/ dostępna jest bogata oferta surowców o właściwościach pożądanych w branży. Warto przyglądać się również etykietom. Wiedząc, jak działają poszczególne składniki, łatwiej dobrać produkt, który będzie odpowiadał potrzebom danego typu cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *